W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Co odpowiada za zdrowe włosy?

  Jeśli Twój cel to zdrowe włosy, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Regularne wizyty u fryzjera i dobre kosmetyki to nie wszystko, by mieć piękne i zdrowe włosy. Jeśli Twój cel to gęste i długie włosy, koniecznie zadbaj również o prawidłową dietę. Powinna być ona bogata w witaminy i mikroelementy, w przeciwnym wypadku żadne domowe sposoby na piękne włosy nie będą skuteczne. Bardzo istotna dla zdrowych włosów jest biotynaCo to jest tak właściwie biotyna i w czym jest jej najwięcej?

  Twój cel to gęste i długie włosy? Sprawdź, jak o nie dbać!

  Któż nie marzyłby o pięknych, zdrowych włosach, obok których nie sposób przejść obojętnie? Dbamy o nie, regularnie odwiedzamy fryzjera, stosujemy specjalne szampony i odżywki, a także domowe sposoby na piękne włosy. To jednak może nie być wystarczające, by prawidłowo zadbać o ich kondycję. Jeśli Twój cel to gęste i długie włosy, koniecznie musisz zwrócić uwagę na jakość swojej diety. To właśnie sposób odżywiania się w głównej mierze wpływa na to, jak wyglądają nasze włosy. Gdy dieta jest monotonna i uboga w substancje odżywcze, nie pomoże wizyta u fryzjera czy najdroższa maseczka, bo włosy i tak będą matowe, zniszczone, będą wypadać w większych ilościach, łamać się i przedwcześnie siwieć.

  Dieta jest kluczowym elementem dbania o kondycję włosów.

  Kluczową rolę pełnią tu zatem składniki odżywcze i witaminy, w tym zwłaszcza biotyna. Co to jest za witamina i gdzie można ją znaleźć w największych ilościach? O tym w dalszej części artykułu.

  Biotyna – co to jest?

  Biotyna, czyli inaczej witamina H lub B7, nazywana jest często witaminą piękności. W Internecie znaleźć można wiele artykułów o temacie „biotyna na paznokcie”, jednak warto zaznaczyć, że odpowiada ona również za dobrą kondycję skóry i paznokci. Biotyna zawiera siarkę – to właśnie dlatego tak korzystnie wpływa na stan włosów, paznokci i skóry. Odpowiednie stężenie biotyny sprawia, że włosy są silniejsze, mniej wypadają i nie siwieją zbyt szybko.

  Biotyna – w czym jest?

  Jak widać biotyna na paznokcie i włosy to podstawa, by zachować je w dobrej kondycji. Domowe sposoby na piękne włosy to przede wszystkim prawidłowa dieta, w której znajdują się cenne witaminy, mikroelementy i właśnie biotyna. W czym jest jej najwięcej? Ten cenny składnik zawierają między innymi:

  • orzechy,
  • migdały,
  • nasiona słonecznika,
  • ciemne pieczywo,
  • drożdże,
  • mąka sojowa i pełnoziarnista,
  • sardynki,
  • żółtka jaj,
  • szpinak,
  • marchew,
  • pomidory,
  • brązowy ryż,
  • wątróbka.

  Biotyna jest obowiązkowym elementem diety dla osób pragnących zadbać o stan włosów.

  Domowe sposoby na piękne włosy

  Wiele osób skarży się na problem z uzupełnieniem witamin i składników odżywczych w diecie. Tymczasem biotyna na paznokcie i włosy to podstawa, dlatego warto wówczas rozważyć dodatkową suplementację. Jeśli Twój cel to gęste i długie włosy, pamiętaj również, że pomocne mogą być domowe sposoby na piękne włosy. Choć na rynku mnóstwo jest preparatów pielęgnujących włosy, pełno w nich również zbędnej chemii, która może niekorzystnie wpłynąć na stan włosów. Bardzo skuteczne są naturalne maski do włosów, których składniki z pewnością posiadasz w domu. Są to np. żółtka, olej, oliwa z oliwek, cytryna, miód, drożdże, kwaśna śmietana lub jogurt naturalny oraz olej kokosowy. Takie składniki w połączeniu z prawidłową dietą i suplementacją pomogą Ci perfekcyjnie zadbać o swoje włosy.