W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Niacyna - rola witaminy w organizmie

  Substancje wypełniające, pomocnicze. Czym są i dlaczego są zbędne.

  Czy wiesz, że znaczna część leków i suplementów diety w swoim składzie zawiera nie tylko substancje czynne, ale również sporą ilość substancji pomocniczych, z których część może wcale nie być obojętna dla stanu Twojego zdrowia? Masz jednak wybór – nie musisz zgadzać się na przyjmowanie niepotrzebnych składników, jak np. substancje pomocnicze i substancje wypełniające w suplementach diety oraz narażać się na ryzyko alergii czy działań niepożądanych. Postaw na suplementy diety z krótkim i w 100% czystym składem, jak suplementy diety marki Idunna, a Twój organizm z pewnością Ci podziękuje.

  Tzw. „substancje pomocnicze” w suplementach – czy faktycznie są neutralne dla organizmu?

  Świadome odżywianie i suplementacja sprawiają, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, dlaczego w etykiecie produktu spożywczego czy suplementu diety znajdują się poszczególne składniki. 

  Wiele leków oraz suplementów diety posiada w składzie substancje pomocnicze, które nie zawsze są obojętne dla Twego organizmu.

  Substancje pomocnicze bardzo często pojawiają się w lekach i suplementach diety, choć nie są potrzebne naszemu organizmowi, biorąc pod uwagę samą suplementację. Substancje pomocnicze rzadko są znacząco dodatnim wkładem w wartość odżywczą suplementu. Niektóre z nich oczywiście nie są nieszkodliwe dla naszego organizmu, a raczej są dla niego neutralne, jednak wśród nich są również i takie, które mogą wywoływać alergie lub inne działania niepożądane. Niektóre syntetyczne substancje wypełniające w suplementach mogą np. fermentować w jelitach, co powoduje gazy oraz biegunki. Inne natomiast substancje pomocnicze przyczyniają się do powstawania zgagi, mogą powodować wysypki, katar czy swędzenie skóry, a także mają wiele innych skutków ubocznych.

  Substancje pomocnicze i substancje wypełniające w suplementach diety – co warto o nich wiedzieć?

  Substancje pomocnicze, w tym również substancje wypełniające w suplementach, najczęściej stosuje się z uwagi na niedoskonałości procesu technologicznego. Ich zadaniem ma być m.in. poprawa lub ochrona właściwości produkowanych suplementów. Do substancji pomocniczych zaliczyć można między innymi substancje wiążące, które łączą poszczególne składniki w całość i zapobiegają ich przedwczesnemu rozpadaniu się (np. celuloza, by powstała tabletka czy koloidy, w tym różnego rodzaju gumy, by zagęścić suplementy płynne). To także substancje wypełniające w suplementach, które stosowane są w sytuacji, gdy masa substancji czynnych jest zbyt mała, by uformować tabletkę czy ją zakapsułkować. Innymi słowy – gdy skład suplementu to mierzone µg, śladowe dawki składników – substancja wypełniająca sprawia, że kapsułka nie będzie na pozór pusta. Do substancji pomocniczych zaliczyć można ponadto środki zakwaszające, nawilżające, słodzące, emulgatory, stabilizatory, substancje nabłyszczające, a także wiele innych, w tym także sztuczne barwniki i aromaty, sprawiające że suplement wygląda lub smakuje atrakcyjniej.

  Brak sztucznych substancji wypełniających w suplementach Idunna

  Decydując się na przyjmowanie suplementów diety w trosce o swoje zdrowie i urodę, niekoniecznie musisz zgadzać się na substancje pomocnicze. Na szczęście na rynku dostępne są również suplementy diety o czystej etykiecie, które w swoim składzie nie zawierają sztucznych substancji wypełniających oraz dodatkowych substancji pomocniczych. W suplementach diety marki Idunna nie znajdują się np. żadne substancje pomocnicze, gdyż nasz proces produkcji dopracowany jest do perfekcji i nie musimy tuszować żadnych niedoskonałości. Substancje wypełniające w suplementach zastąpiliśmy cennymi składnikami aktywnymi, jak np. prebiotykiem Inuliną, dzięki czemu nie mamy potrzeby stosowania tanich wypełniaczy, których wpływ na zdrowie jest neutralny, czy wręcz szkodliwy. Zamiast tego wolimy wzbogacić nasze suplementy w cenne związki, które przysłużą się do pozytywnego wpływu suplementu na organizm.

  Suplementy marki Idunna są wolne od sztucznych substancji wypełniających czy pomocniczych.

  Powyższy artykuł nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji wskazany jest kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Celem suplementów jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w diecie. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych natychmiast należy przerwać stosowanie produktu.