W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Skrzyp polny

  Poznaj zastosowanie ziół w kosmetologii. Dowiedz się jak skrzyp polny działa na Twoją urodę!

  Skrzyp polny jest niezwykle cenną rośliną o szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się ją popularnie między innymi w ziołolecznictwie oraz w kosmetologii, ponadto stanowi składnik wielu popularnych suplementów diety. Skład skrzypu polnego jest bardzo bogaty. Roślina ma zbawienny wpływ na cerę, paznokcie oraz włosy. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat właściwości pochodzącego jeszcze z ery dinozaurów skrzypu polnego oraz poznasz wskazania do jego stosowania. Dowiesz się również, w jakich suplementach diety znaleźć możesz skrzyp polny i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

  Skrzyp polny – opis i właściwości

  Skrzyp polny to roślina dorastająca do kilkudziesięciu centymetrów wysokości, o pustej łodydze i rozgałęzionych pędach płonnych barwy zielonej. Wyglądem przypomina nieco niektórym małą choinkę. W Polsce roślina uważana jest za uciążliwy chwast, jednak należy pamiętać o jej licznych dobroczynnych składnikach. Jeśli chodzi o skrzyp polny, właściwości rośliny znane są już od dawna i wykorzystywane są szeroko m.in. w medycynie naturalnej. To roślina lecznicza zwana potocznie również końskim ogonem, która stanowi cenne źródło krzemionki, ponadto w jej skład wchodzi również żelazo, kobalt i mangan. Skrzyp polny jest jedną z najstarszych roślin na świecie i stanowi również cenne źródło soli wapnia, potasu oraz fosforu. Znaleźć można w skrzypie również sporo witaminy C, ponadto jest on źródłem wielu kwasów organicznych, w tym między innymi kwasu jabłkowego, szczawiowego, askorbinowego oraz krzemowego.

  Wiele osób zastanawia się, na co skrzyp można stosować. Warto wiedzieć, że świeży skrzyp polny, dzięki wysokiej zawartości krzemu, ma korzystny wpływ na kondycję skóry, paznokci oraz włosów. Jeśli chodzi o skrzyp polny, zioła tej rośliny wykazują liczne właściwości prozdrowotne. Doskonale uzupełnia niedobory mikroelementów oraz zmniejsza ilość wypadających, czy też zbyt szybko siwiejących włosów. Nie da się nie zauważyć również, że skrzyp poprawia ponadto znacznie stan skóry i kondycję paznokci, co doceniają szczególnie kobiety dbające o urodę. Warto wspomnieć dodatkowo, że pomaga on także w utrzymaniu odpowiedniej elastyczności tkanki łącznej i kostnej.

  Skrzyp polny a uroda

  Każda kobieta, która dba o swoją urodę, zapewne doskonale zna skrzyp polny chociażby z licznych reklam kosmetyków i suplementów. Faktem jest, że roślina ta wykazuje działanie dobroczynne dla urody. Doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji, korzystnie wspomaga skórę, a także pozytywnie wpływa na włosy oraz paznokcie. Jest niezwykle cennym dla urody ziołem, co zawdzięcza m.in. wysokiej zawartości składnika, jakim jest wspomniany już wcześniej krzem. Ten ważny mikroelement ma działanie wzmacniające zarówno dla skóry, jak i dla włosów oraz paznokci. Dzięki krzemowi skrzyp poprawia również elastyczność naskórka, więc skóra wygląda na młodszą i wypoczętą.

  Skrzyp polny na włosy wpływa także niezwykle korzystnie. Zapobiegając przede wszystkim ich łamaniu oraz rozdwajaniu, dzięki czemu wyglądają na zdrowe, gęste i mocne. Cenną właściwością skrzypu jest ponadto przyspieszanie naturalnego wzrostu włosów. Znany jest również korzystny wpływ, jaki wywiera skrzyp polny na siwe włosy. Roślina bowiem opóźnia starzenie się, a więc również opóźniać może pojawienie się siwych włosów. Warto wiedzieć, że suplementacja skrzypu polnego doskonale sprawdza się ponadto jako element regeneracji skóry, a także paznokci oraz włosów po lecie.

  Skrzyp polny w ofercie Idunna

  Wiele kobiet poszukuje suplementów diety zawierających w składzie skrzyp polny. Tabletki oferowane są przez niejednego producenta, jednak warto poświęcić nieco czasu na analizę składu oferowanego produktu. W ofercie Idunna znaleźć można na przykład godny zaufania suplement diety KRONE w formie kapsułek, które pozbawione są substancji wypełniających – to ich znaczna przewaga nad tabletkami. W skład suplementu diety KRONE wchodzi kompleks starannie wyselekcjonowanych ekstraktów roślinnych i minerałów korzystnie wpływających na urodę. Jednym ze składników suplementu jest właśnie skrzyp polny, którego cenne właściwości doceniła już niejedna kobieta. Warto wiedzieć, że w naszej ofercie znaleźć można również skrzyp polny do picia. Dostępny jest on w formie suplementu diety KRONE+. Jest to innowacyjny suplement diety w płynie, który ułatwi kobietom codzienne dbanie o swoje naturalne piękno oraz zachowanie młodego i niezwykle atrakcyjnego wyglądu przez bardzo długi czas.

  Powyższy artykuł nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji wskazany jest kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Celem suplementów jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w diecie. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych natychmiast należy przerwać stosowanie produktu.