W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Niacyna - rola witaminy w organizmie

  Jaka jest rola niacyny, zwanej też witaminą PP. Czy wpływa na odchudzanie?

  Niacyna, czy też witamina B3, witamina PP lub kwas nikotynowy, jest cząsteczką, która jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej działanie jest szerokie, pozytywnie wpływa na samopoczucie, ponadto korzystnie wpływa na stan skóry.

  Witamina B3, witamina PP to nazwy, którymi określa sie niacynę.

  Co to jest niacyna i jak konkretnie wpływa na urodę? Niacyna a odchudzanie – czy jest tu jakieś powiązanie?

  Co to jest niacyna?

  Niacyna, znana również pod nazwami witamina PPkwas nikotynowy lub witamina B3, to niewielka cząsteczka, która odgrywa istotną rolę w organizmie człowieka. Niacyna jest rozpuszczalna w wodzie i występuje w kilku postaciach – najbardziej biodostępna z nich to kwas nikotynowy. Niacyna wykazuje dużą odporność na wysoką temperaturę i jest bardzo istotna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ponadto znana jest również ze swojego pozytywnego wpływu na samopoczucie i pewność siebie.

  Jaka jest rola niacyny w organizmie?

  Ważne jest oczywiście nie tylko, co to jest niacyna, ale przede wszystkim, w jaki sposób działa ona na ciało człowieka. Należy zaznaczyć, że zakres działania niacyny w organizmie jest bardzo szeroki. Przede wszystkim kwas nikotynowy ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ponadto pomaga w utrzymaniu metabolizmu energetycznego. Witamina B3 jest również istotna w utrzymaniu właściwych funkcji psychologicznych, a jej odpowiedni poziom w organizmie korzystnie redukuje uczucie znużenia oraz zmęczenia. To jeszcze nie koniec korzystnego wpływu niacyny na organizm człowieka, gdyż witamina PP pomaga również utrzymać odpowiedni stan skóry.

  Witamina PP pomaga zachować zdrową skórę!

  Witamina B3 a uroda

  Mówiąc o roli niacyny w organizmie, nie można nie wspomnieć o jej wpływie na urodę. Odpowiedni poziom witaminy PP w diecie korzystnie odbije się na stanie włosów oraz paznokci, a także na kondycji skóry. Kwas nikotynowy może poprawić ponadto nawilżenie oraz elastyczność skóry, a przy tym ma może pomóc rozjaśnić zmiany pigmentacyjne.

  Niacyna a odchudzanie – czy jest tu związek?

  Witamina B3 uczestniczy w przemianach metabolicznych, w tym między innymi w metabolizmie cukrów, białek i tłuszczów. Jest to więc witamina, o której poziom powinny dbać szczególnie osoby będące na diecie. Choć witamina PP nie jest bezpośrednio powiązana z utratą wagi, jest istotna, ponieważ pomaga w produkowaniu energii z pokarmów. Zastanawiając się nad hasłem „niacyna a odchudzanie” należy ponadto pamiętać, że pokarmy bogate w niacynę są również bogate w szereg innych składników odżywczych, które ułatwiają dbanie o sylwetkę.

  Witamina PP – naturalne źródła

  Osoby zastanawiające się, co to jest niacyna powinny wiedzieć, że jest ona witaminą, która naturalnie produkowana jest w niewielkich ilościach w organizmie człowieka z tryptofanu. Produkcja ta nie jest jednak wystarczająca, by pokryć dobowe zapotrzebowanie przeciętnego człowieka, dlatego witamina B3 musi być ponadto dostarczana do organizmu z zewnątrz.

  Naturalnie występującą niacynę znajdziemy m.in. w mięsie czy rybach.

  Kwas nikotynowy obecny jest między innymi w mięsie (w tym zwłaszcza w drobiowym, wieprzowym i cielęcinie), a także w rybach. Niacynę znaleźć można również w produktach zbożowych, ponadto w wątróbce, drożdżach i orzechach oraz kaszach. Witamina B3 dostępna jest również w roślinach strączkowych i roślinach zielonych. Jeśli witamina PP dostarczana jest w niewystarczającej ilości z diety, zdecydowanie jest to witamina, którą warto suplementować, gdyż skutki jej niedoboru mogą być bardzo poważne.

  Powyższy artykuł nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji wskazany jest kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Celem suplementów jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w diecie. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych natychmiast należy przerwać stosowanie produktu.