W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Kolagen

  Czym jest kolagen?

  Kolagen – każdy o nim słyszał, jednak nie każdy wie, czym właściwie jest i jaką rolę pełni w organizmie. Co warto wiedzieć?

  Kolagen spaja elementy komórkowe, dzięki czemu powstają tkanki i narządy. Kolagen jest naturalnie występującym w organizmie białkiem. Jego nazwa wywodzi się od słów „cola” – klej i „genno” – rodzić. 

  Kolagen spaja elementy komórkowe, dzięki czemu powstają tkanki i narządy. Jest to białko bardzo elastyczne i wytrzymałe – stanowi podstawowy budulec skóry, ale znaleźć można je w dużych ilościach niemal w całym organizmie.

  Kolagen często nazywany jest białkiem młodości. U młodych osób wytwarzany jest naturalnie, jednak z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie człowieka znacznie spada. Można to zauważyć, ponieważ niedobór kolagenu powiązany jest m.in. ze starzeniem się skóry – pojawiają się zmarszczki, ponadto skóra traci elastyczność i jędrność, przez co staje się wiotka. Braki kolagenu to również osłabione włosy i zęby, a także częste bóle w stawach.

  Warto dodać, że spadek produkcji kolagenu to nie tylko wiek, ale również nieprawidłowa dieta, w tym nadmiar cukru i soli w diecie oraz niedobór witaminy C, używki, sporty wyczynowe, a nawet zbyt duża ekspozycja na słońce.

  Kolagen dostępny jest w produktach spożywczych – znajdziemy go między innymi w galaretkach, podrobach i zupach na kościach, jednak uzupełnienie jego niedoborów samą dietą bywa trudne, dlatego warto postawić na suplementację tego białka.

  Vademecum Idunna to seria krótkich wpisów w skrótowy sposób wyjaśniających pojęcia, z którymi przyjdzie Ci spotkać się w świecie suplementacji.
  Zachęcamy do zapoznania się z poruszanymi tematami, by świadomie i bezpiecznie dbać o swoje zdrowie i urodę.

  Powyższy artykuł nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji wskazany jest kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Celem suplementów jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w diecie. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych natychmiast należy przerwać stosowanie produktu.