W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Wolne rodniki

  Czym są wolne rodniki?

  Wolne rodniki to cząsteczki naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Powstają w czasie oddychania, w momencie przetwarzania Wolne rodniki pustoszą nasz organizm powodując szereg poważnych chorób.tlenu na energię. Wtedy to niektóre ze związków tlenowych, nazywane właśnie wolnymi rodnikami, uwalniają się i jako, że same posiadają niesprawny elektron pustoszą organizm próbując przywłaszczyć sobie elektron innej komórki. Gdy do tego dochodzi, „okradziona” komórka staje się uszkodzona i nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

  Wolne rodniki atakują i uszkadzają białka, tłuszcze oraz kwasy nukleinowe zdrowych komórek.
  Sytuacja jest niebezpieczna ponieważ w wyniku działań wolnych rodników jesteśmy narażeni na powstawanie poważnych chorób naszego organizmu takich jak nowotwory, miażdżyce naczyń czy artretyzm.
  Tarczą przeciwko wolnym rodnikom są przeciwutleniacze. To one są zdolne do likwidowania tych niebezpiecznych związków poprzez oddanie im swojego elektronu. Dzięki temu nadmiar tych cząsteczek jest regulowany w organizmie.

  Do grupy przeciwutleniaczy zaliczamy:
  Witaminę C
  Witaminę A
  Witaminę E
  Polifenole
  Karotenoidy

  Vademecum Idunna to seria krótkich wpisów w skrótowy sposób wyjaśniających pojęcia, z którymi przyjdzie Ci spotkać się w świecie suplementacji.
  Zachęcamy do zapoznania się z poruszanymi tematami, by świadomie i bezpiecznie dbać o swoje zdrowie i urodę.
  Wolne rodniki to nie przelewki. Pokaż znajomym, że nie należy bagatelizować problemu.