W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.


  Akceptuję Politykę prywatności Serwisu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

  Jak dbać o paznokcie?

  Znasz sposoby by Twoje paznokcie były zdrowe i mocne? Tego dowiesz się z tego artykułu.

  Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne i zdrowe paznokcie. Ich stan zależny jest jednak od wielu różnych czynników. Ważna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja paznokci u rąk, ale także zdrowe odżywianie. Istotnym elementem dbania o stan paznokci może być również suplementacja – nie od dziś wiadomo np. że biotyna na paznokcie działa doskonale. Jak zadbać o mocne paznokcie?

  Jaki jest sekret zdrowych i mocnych paznokci? Odpowiednie odżywanie i suplementacja.może.

  Zdrowe paznokcie – ozdoba każdej kobiety

  Piękne paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Zwracają na nie uwagę nie tylko panie, ale również panowie, dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na czynność, jaką jest pielęgnacja paznokci u rąk, w tym między innymi na ich odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie oraz prawidłową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Marząc o zdrowych paznokciach, trzeba pamiętać, że wymagają one jednak nie tylko wsparcia z zewnątrz, ale również od środka. Na mocne paznokcie ważna jest oczywiście zbilansowana i pełnowartościowa dieta, jednak często niezbędna jest również dodatkowa suplementacja, w tym np. biotyna na paznokcie.

  Co na mocne paznokcie? Zdrowe odżywianie!

  Trzeba pamiętać, że stan paznokci bardzo często odzwierciedla stan zdrowia kobiety. Wygląd skóry, włosów i paznokci jest również bezpośrednio powiązany z tym, co i jak jemy. Niezdrowe odżywianie w krótkim czasie bardzo negatywnie odbije się na płytce paznokciowej, a wówczas żadne regenerum do paznokci nie pomoże. Pielęgnacja paznokci u rąk to zatem w pierwszej kolejności zdrowe odżywianie. Mocne paznokcie wymagają dostarczania do organizmu witamin oraz minerałów w optymalnych dawkach. Zdrowe paznokcie to zatem zbilansowana i pełnowartościowa dieta, która będzie szczególnie bogata w krzem, żelazo, wapń, fosfor, magnez, cynk, mangan oraz białko. Ważne są również witaminy, w tym zwłaszcza wit. A i E, a także witaminy z grupy B. Dla zdrowia paznokci istotna jest ponadto biotyna. Na paznokcie działa ona zbawiennie, dlatego warto wprowadzić do diety produkty, które są w nią bogate. Należą do nich podroby, mięso, ryby morskie, nabiał, drożdże, żółtko jaja, a także orzechy oraz niektóre owoce i warzywa.

  Pielęgnacja paznokci u rąk – o czym warto pamiętać?

  Zdrowe odżywianie i suplementacja biotyny na paznokcie to jednak nie wszystko, a same mocne paznokcie to jeszcze za mało, by prezentowały się one estetycznie i atrakcyjnie. Bardzo istotnym elementem dbania o płytkę paznokci, oprócz prawidłowej diety i ewentualnej suplementacji, jest również odpowiednia pielęgnacja paznokci u rąk. Ważny jest już sposób, w jaki skracamy paznokcie. Najlepiej sprawdzą się do tego ostre i niewielkie nożyczki, które nie będą strzępić lub łamać płytki. Obcięte paznokcie dobrze jest spiłować szklanym lub papierowym pilniczkiem, jednak należy pilnować, by piłować jedynie w jedną stronę. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie – jako regenerum do paznokci sprawdzą się dobrej jakości olejki oraz kremy nawilżające, a także maseczki i witaminowe wcierki.

  Jak zadbać o mocne paznokcie?

  Pielęgnując paznokcie u rąk pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. By mieć zdrowe paznokcie, warto zatem nie tylko skupić się na zdrowym odżywianiu, ale także przyjrzeć się swojej codziennej rutynie. Należy pamiętać, że niektóre czynniki bardzo osłabiają płytkę paznokciową i negatywnie wpływają nawet na mocne paznokcie. Biotyna na paznokcie czy nawet najlepsze regenerum na paznokcie mogą okazać się niewystarczające, jeśli płytka codziennie narażona będzie na szkodliwe działanie wielu czynników. Mowa między innymi o manicure hybrydowym, żelach, tipsach, przedłużaniu – wszystko to negatywnie wpływa na płytkę paznokciową, podobnie jak zmywacze acetonowe lub z formaldehydem, a także światło UV. Sprzątając, także warto zakładać rękawiczki gumowe, gdyż działanie detergentów bardzo negatywnie odbija się na stanie paznokci. Ciepłe rękawiczki dobrze ponadto zakładać również w chłodniejsze dni – ochronią one skórę dłoni i paznokcie przed niekorzystnym działaniem niskiej temperatury.

  Pamiętajmy więc, że w pielęgnacji paznokci u rąk przede wszystkim ważna jest zbilansowana dieta, ale jeśli niedobory biotyny ciężko uzupełnić zdrowym odżywianiem, warto wspomagać się dodatkową suplementacją. Na mocne paznokcie warto wybrać sprawdzone preparaty z biotyną. W naszej ofercie znaleźć można np. suplement diety Juvel, który w jednej kapsułce zawiera aż 2500 µg biotyny. Sprawdź, a na pewno się nie zawiedziesz!